ÇEVRE

Green_connection_259x194.jpg

ANTALIS'İN 
YEŞİL BAĞLANTISI VE YEŞİL STAR SİSTEMİ

Antalis, müşterilerin çeşitli çevre belgelendirmeleri ve mevzuatları ile kağıt seçimlerinin potansiyel çevresel etkilerini anlamalarına yardımcı olmak için çok sayıda hizmet (danışmanlık, eğitim, atölye çalışması …) ve araç (çevresel hesap makinesi, broşürler, numuneler …) sunuyor. Müşteriler aynı zamanda kağıtların her birinin teknik özellikleri ve uygulama fırsatları hakkında bilgi sahibi olabiliyor. 

Antalis, kolayca anlaşılır bir mesajın bu faaliyetleri desteklemesini ve sürekli, yapılandırılmış, grup genelinde çevreye karşı sorumlu bir strateji sunmasını sağlamak amacıyla, “Antalis Yeşil Bağlantısı” adı verilen kurumsal bir yeşil kimlik yapısı oluşturuyor. Somut olarak, çevreye karşı sorumlu bu iletişim aracı olarak oluşturulan ve kısa sürede Antalis’i diğerlerinden ayıracak tanınmış bir logo haline gelen bu “yeşil damga” çevreye karşı sorumlu projeler ile girişimler konusundaki tüm faaliyetlerde görünecek. 

 • ÇEVREYE KARŞI SORUMLU ÜRÜN TEKLİFİ

  Günümüzde piyasada mevcut olan en yaygın, çevre dostu ve katı çevresel gerekliliklere uygun ürünleri sunan Antalis, müşterilerin çevreye karşı sorumlu kağıt arayışlarına yardımcı olmak ve kağıtlarını sınıflandırmak amacıyla, minimum 3 yıldızlı ürünün çevreye karşı sorumlu ürün kabul edildiği Gren Star (Yeşil Yıldız) Sistemini geliştirdi. 

  Green Star (Yeşil Yıldız) Sistemi’nin temelinde hizmetleri ve ürünleri derecelendirmek amacıyla kullanılan evrensel olarak bilenen bir referans noktası bulunuyor. Green Star (Yeşil Yıldız), kağıtların çevresel sorumluluk seviyesini açıklayan bir sistemdir. Bu sistem, kağıdın kullanım süresi boyunca çevresel etkisi açısından en önemli iki unsur olan liflerin menşei ile ilgili önemli bilgileri ve üretim süreçlerini içeriyor ve her kağıt ürünü için, çevresel performansına göre sıfırdan beşe kadar bir yıldız derecelendirmesi yapıyor.

   

  daha fazlası
 • TEDARİKÇİ DAVRANIŞ KURALLARI

  Antalis, potansiyel adayların, stratejik uyumlarının, hizmet kapasitelerinin ve ürün kalitelerinin yanı sıra,sosyal ve çevresel açıdan sorumlu olmasının dikkate alındığı katı Tedarikçi Davranış Kuralları uyguluyor. Bu kurallar aynı zamanda zorla işçi çalıştırılması, çocuk işçiler, ayrımcılık, çalışma saatleri ve ücretleri, saygı ve itibar, etik davranışlar, sağlık ve güvenlik gibi temel sorunları da kapsıyor.   

  daha fazlası
 • SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA DESTEĞİ

  Çevre gündelik hayatımızda giderek önem kazanan bir konu haline gelmekte, müşterilerinizin çevre bilinci gittikçe artmaktadır. Siz de faaliyetlerinizi sürdürülebilir bir şekilde geliştirmeyi arzularsınız. Ancak belgeler ile yönetmelikler arasında gidip gelmek o kadar kolay değildir. Çevreye dost kağıtlar arasından en doğru seçimi yapmak ve gelecek broşürün karbon ayak izini sorgulayan bir müşteriye yanıt vermek de o kadar kolay değildir. Uzmanlığınızı güçlendirmek için, hizmetlerimizin müşteri taleplerine yanıt vermenizde size nasıl yardımcı olabileceğini bizimle irtibata geçerek keşfedin.

 • ARAÇLAR 

  • Çevresel hesaplama:  Antalis Çevresel hesaplama aracı ile geri dönüşümlü kağıt kullanarak elde edeceğiniz farkı görebilirisiniz.
  • Yeşil Danışma: Antalis çevre yönetiminde endüstri lideri konumundadır. Kendi çevresel sorumluluğumuzu ciddiye almanın yanı sıra, Antalis olarak sürdürülebilirliğinizi artıracak ürün ve hizmetler sunuyoruz. Çevresel sertifikalar ve belgeler hakkında detaylı bilgiyi uzman danışmanlarımızdan alabilirsiniz.
 • FSC™ ve PEFC™ sERTİFİKALARI

  Pazarda tedarik zinciri boyunca izlenebilirliği ve şeffaflığı sağlamak amacıyla, çok tesisli bir FSC™ ve PEFC™ belgelendirmesi oluşturan ilk kağıt satıcısı olan Antalis, bilgi sistemleri ile pazarlama ve satış süreçlerinin yanı sıra lojistik alanında da denetlemeler gerçekleştirdi. Günümüzde, dünya genelindeki 36 Antalis kuruluşu bu programın parçasıdır.

  Yasal, sürdürülebilir ve iyi yönetilen kaynaklardan alınan malzemeleri kullanmayı ve bunu teşvik eden girişimleri ve ormancılık yönetim programlarını desteklemeyi taahhüt eden Antalis, FSC™ veya PEFC™ gibi uluslararası olarak bilinen belgelendirme standartlarına öncelik veriyor.

  daha fazlası
paperman