Taahhüdümüz

Environment_Our_Commitment_ContentPage_259x194.jpg

Sürdürülebilir  Gelişmeye Bağlılığımız

Antalis büyümenin çevresel uygulamalarla birlikte ilerlediğini göstermeye çabalamaktadır.

Antalis'in sürdürülebilirlik stratejisi 3 unsura dayanmaktadır:

- Ekolojik ürün ve hizmetler

- FSC multi-site sertifikası

- Tedarikçi davranış kuralları

Bu inancı desteklemek üzere Antalis'in bulunduğu ülkelerin tümünde "Antalis Sürdürülebilirlik tüzüğü" uygulanmaktadır. Tedarik, tedarik zinciri ve atık yönetimi ile ilgili konularda karbon ayak izlerini azaltmak için farklı eylem planları üretmeye devam etmektedirler. 

"Çevreye duyarlı" ürünlerimiz: müşterilerimizin en iyisini seçebilmeleri için oluşturulmuştur.

Şirketimiz çevre konusunda duyarlılık sahibi olmaya başlayan müşterilerine, tüm pazar segmentinin tümünde onaylı ve geri dönüşümü yapılmış geniş bir ürün yelpazesi sunmak konusunda çalışmaktadır. %100 geri dönüşümü yapılmış, üstün beyazlıkta kaliteli kuşe kağıtlardan oluşan Cocoon yelpazesinde uzun zamandır çok satılan ürünler bulunması bunun bir örneğidir. Şirket mevcut durumda müşterilerine PEFC ve FSC™ sertifikalı birçok kağıt sunmaktadır ve bu ürün yelpazesini genişletmek için sürekli olarak çalışmaktadır. Olina buna örnek gösterilebilir. Son zamanlarda piyasaya sürülen Keaykolour Yaratıcı Kağıtları yelpazesi yeni, geri dönüşümü ileri düzeyde yapılmış FSC-sertifikalı kalitelerde %30 ila 100 PCW (tüketim sonrası atık) içermektedir. Keaykolour markasındaki "ReKreate" yelpazesi, normalde geri dönüşüm işlemi sırasında yitirilen lifleri yeniden kullanan, benzersiz bir şekilde 'ileri' dönüştürülmüş bir üründür.  

En yeni ürünlerimizden bir diğeri olan Digigreen, geri dönüştürülmüş ve işlenmemiş liflerden üretilir ve en katı çevresel yönetmeliklere bile tam anlamıyla uymaktadır. Digigreen hem FSC™, hem de Avrupa Ekoloji Etiketi sertifikalarına sahiptir. Bu ürün, böylece dijital verimi çevresel bağlılıkla birleştirerek, piyasadaki ilk %100 dijital, %100 çevreye duyarlı kağıt olmayı başarmıştır.

Buna ek olarak Antalis, tamamen geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir ürün yelpazeleri olarak Ambalajlama ve görsel iletişim materyalleri de sunmaktadır.  Lightboard petek dokulu ürünleri tamamen geri dönüştürülmüş materyalden üretilmiş olan görsel iletişim araçlarıdır. Ambalajlama kısmında ise, biyolojik olarak parçalanabilir yaprak, biyolojik olarak parçalanabilir hava kabarcığı malzemesi, geri dönüştürülmüş karton, Flo Pack Green gibi ürünler bulunmaktadır.

Tedarik zinciri stratejimiz: müşterilerimize karşı tam anlamıyla saydam olmamız içindir.

Güçlü bir çevresel performansa sahip ürünler üretmenin yanı sıra Antalis, ayrıca tüm tedarik zincirinin çevresel ehliyeti ile ilgilenmektedir. Antalis, piyasada tüm tedarik zincirinin izlenebilirlik ile saydamlığını sağlamak için multi-site FSC™ ve PEFC sertifikaları gerekliliği koyan ilk şirkettir. Lojistik (etiketleme, müstakil ürün depolama, teslimat), bilişim sistemleri (referans verme, ürün kategorileri...) ile pazarlama ve satış (logoların kullanımı, eğitim...) süreçlerinde denetlemeler yapılmaktadır. Standartların kullanılıyor olması, sertifikalı tüm ülkelerin müşterilere karşı aynı çevresel gereklilikleri yerine getirmek zorunda olduğu anlamına gelmektedir. 

Bu sertifika dünya çapında 2012 yılında 29 ülkeye verilmiştir.

paperman